top of page

PKD Hazırlama Eğitimi

YENİ MESLEĞİM™ Eğitim Kurumları tarafından sunulan PKD - Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama Eğitimi, katılımcılara %100 uzaktan eğitim imkanı sunar. Eğitim sonunda elde edilecek olan Üniversite onaylı ve E-devlet üzerinden sorgulanabilir sertifika, katılımcıların uzmanlık alanlarını genişletmelerine ve işlerinde güvenle ilerlemelerine olanak tanır. PKD konusunda kritik bilgileri içeren bu eğitim, bireylerin ve toplumun güvenliğine katkı sağlamak için önemli bir adımdır.

PKD HAZIRLAMA EĞİTİMİ

Yıldız Puanı

Fiyatı

Kalan
Kontenjan

1 Kişi

Eğitime Anında Başla

Kamu ve Özel Sektörde Geçerli

E-Devlet'ten Sorgulanabilir

PC, Telefon, Tabletten Erişim

YENİ MESLEĞİM™ Eğitim Kurumları, PKD hazırlamanın kritik önemini vurgulayan ve bu alanda uzman yetiştirmeyi hedefleyen %100 online PKD Hazırlama Eğitimi programını sunmaktadır. E-Devlet üzerinden sorgulanabilir ve üniversite onayıyla desteklenen bu eğitim, PKD Hazırlama konusunda derinlemesine bilgi edinmeyi ve bu bilgileri etkili bir şekilde aktarabilme yeteneklerini geliştirmek isteyen herkes için tasarlanmıştır.

PKD Hazırlama Eğitim İçeriği

 • ATEX Yönergeleri ve Standartlar: 2014/34 EC ve 99/92/EC yönergeleri altında değerlendirilen ATEX standartlarına kapsamlı bir bakış.

 • Tehlikeli Bölgelerin Sınıflandırılması: Gaz ve toz gibi patlayıcı ortamların sınıflandırılmasıyla ilgili TS EN 60079-10-1 ve TS EN 60079-10-2 standartlarının incelenmesi.

 • Patlama Risklerinin Değerlendirilmesi: İş yerlerindeki patlama risklerinin detaylı bir şekilde değerlendirilmesi.

 • Tehlikeli Bölgelerin Sınıflandırılması Uygulamaları: Patlayıcı gaz atmosferlerinin standarda uygun bir şekilde sınıflandırılması ve örnek uygulamaların incelenmesi.

 • Ateşleme Kaynakları: Minimum ateşleme enerjisi ve potansiyel ateşleme kaynaklarının analizi.

 • Tozların Bölgesel Sınıflandırılması: Tozların patlama risklerine karşı belirlenen bölgelere göre sınıflandırılması ve standartlara uygun şekilde değerlendirilmesi.

 • Exproof Cihazların Gruplandırılması: Bölgelere göre koruma tiplerinin kullanımı ve exproof malzemelerin gruplandırılması.

 • Patlamalara Karşı Alınan Önlemler: Patlamalardan korunma dokümanlarının hazırlanması, eğitimler, prosedürler, risk analizi ve güvenlik önlemleri.

PKD Hazırlama Eğitimine Kimler Katılabilir?

PKD Hazırlama konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler arasında

 • İş güvenliği uzmanları,

 • Tehlikeli madde güvenlik danışmanları,

 • Kimyagerler,

 • Kimya, makine, çevre, maden mühendisleri

 • İş sağlığı güvenliği alanına ilgi duyanlar bulunmaktadır.

 

Ayrıca, patlayıcı ortamlarda kullanılacak elektrikli sistemler, cihazlar ve tesisatların kurulumunda çalışanlar da bu konuda yetkinlik kazanmayı hedeflemektedirler.

Nasıl Katılabilirim?

Katılım için YENİ MESLEĞİM™ Eğitim Kurumları'nın resmi web sitesine giderek, "PKD Hazırlama Eğitimi" sayfasına erişin ve kayıt formunu doldurun. Kayıt işleminin ardından, eğitimle ilgili tüm detaylar ve erişim bilgileri e-posta yoluyla size iletilecektir.

Bu eğitimle, patlamadan korunma dokümanı hazırlama alanında güçlü bir temel oluşturacak ve toplumda farkındalık yaratma konusunda önemli bir rol oynayacaksınız.

 

Kendinizi ve çevrenizi daha güvende tutmak ve kariyerinize artı katmak için bugün kaydolun ve PKD Hazırlama uzmanı olma yolunda ilk adımınızı atın!

Şimdi Başvur

Yeni kariyerine sadece bir adım uzaklıktasın. Aşağıdaki formu doldurduğunuzda detaylı bilgi için sizi arayacağız.

Form Gönderildi

bottom of page